Kokos - sówka ziemna

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /usr/home/garbus2/domains/zielonelekcje.pl/public_html/includes/menu.inc).

Mam na imię Kokos. W języku polskim mam kilka nazw, ale najładniejszą jest chyba – sówka ziemna. Tak, jestem jedynym gatunkiem sowy, który zakłada gniazdko pod ziemią. Wykorzystuje do tego norki wykopane przez inne zwierzęta, a jeśli zajdzie potrzeba i gleba jest odpowiednio miękka, to potrafię wykopać sobie własną norkę. W naturze można mnie spotkać w Ameryce Północnej i Południowej. Choć jestem niewielki – mam tylko 22cm wzrostu i 120 gramów wagi to jestem naprawdę dzielnym i walecznym ptakiem. Jestem jeszcze dość młody, ale żeby móc się ukrywać przed drapieżnikami, mam doskonałe maskujące ubarwienie i potrafię naśladować odgłos wydawany przez groźne stworzenie – grzechotnika. Jak wiecie sowy są drapieżnikami, więc ja także poluję. Moim pokarmem są przede wszystkim małe owady, które zbieram z ziemi lub większe, na które z pasją łapię. Kiedy nie ma w pobliżu owadziego pokarmu, jako jedyny gatunek sowy na świecie zajadam nasiona i owoce opuncji – to taki amerykański kaktus. A wierzcie mi, mam nieograniczony apetyt. Mój opiekun nazywa mnie workiem bez dna. To dlatego, że potrafię jeść bardzo dużo i ciągle krzyczę o jeszcze. No to chyba tyle o mnie. Do zobaczenia na zielonych lekcjach. Pokaże wam wtedy jak radze sobie w podziemnych kanałach.

Czy wiecie, że.... Sówka ziemna może mieć nawet 12 piskląt w jednym lęgu. Tak duża ilość młodych zapewnia przetrwanie gatunkowi w trudnym środowisku w którym żyje. A dzięki kliknięciu TUTAJ możecie zobaczyć typowy przykład zachowań obronnych i opieki rodziców nad młodymi. Miłego oglądania.

TUTAJ z kolei zobaczycie sówkę ziemną..... pod ziemią!